Az intézmény rövid bemutatása:


Történelmi áttekintés:

Az intézmény alapítása Sárkány József nevéhez fűződik.
Sárkány József (1820 - 1903) kiskőrösi földbirtokos - 50 katasztrális hold földet ajánlott fel kórház és menedékház felállítása céljából. Az építkezést 1906-ban kezdték meg.

1907-ben a menedékház 8 - 10 idős, magatehetetlen embernek nyújtott békés otthont.
1950-ig, az államosításig " Sárkány József Menház " néven működött. Ezt követően új elnevezéssel, új szerkezeti formában, mint Szociális Otthon 18 idős ember gondozását biztosította. 1960-ban 25 időst egy gondozónő látott el.
1969-ben megalakult a Házigondozó Szolgálat és az Öregek Napközi Otthona.
1979-ben integrálás eredményeképpen, a Szociális Otthon a területi gondozás (volt járási körzet) bázisává vált. Időközben a bentlakásos intézmény ellátotti létszáma 30 főre emelkedett. 1988-ban ismét bővült az intézmény feladatellátása, pályázati forrásból a Szállásbiztosító Idősek Klubja (Március 15. utcában) létrehozásával 15 fő hétközbeni ellátását biztosította az intézmény. Azonban rövid időn belül láthatóvá vált, hogy az idősek otthoni ellátására egyre nagyobb igény mutatkozik, szükségessé vált a Szállásbiztosító Idősek Klubja átminősítése. Az intézmény fejlődése folytatódott 1993-ban a volt Konzervgyári Óvoda (Kolozsvári út 4.) épületében funkcióváltás történt, az épület az intézmény használatába került idősek otthonaként 12 fő ellátását biztosította.
1994-ben jelentős átszervezésen ment keresztül az intézmény a korábban önállóan működő Családsegítő Szolgálatot is az intézményhez kapcsolták és egy épületben került elhelyezésre az idősek klubjával, a házigondozó szolgálattal, valamint az étkeztetéssel. Ezen időponttól az intézmény Egyesített Szociális Intézmények néven működik, magába foglalva a bentlakásos intézményt és valamennyi alapszolgáltatást felölelve, a Humán Szolgáltató Központot.
1995-ben pályázati forrásból Kolozsvári úti épület bővítésével, 5 fő részére kialakításra került az Időskorúak Gondozóháza.
1997-ben az intézményt is érintette azon rendelkezés, mely szerint a korábban egyházi használatban lévő ingatlanokat, az önkormányzatoknak át kell adni az egyház tulajdonába. A városi önkormányzat és a katolikus egyház kompromisszumot kötött és megállapodása alapján, a Március 15. úti épület átadása megtörtént a katolikus egyház részére. Ezen intézkedés ismét szükségessé tette a meglévő idősek otthona épületének bővítését. Ekkor került kialakításra az intézmény azon épületrésze, mely a Kolozsvári úti épülethez folytatólagosan kapcsolódik és átlagot meghaladó minőségű elhelyezési körülményeket biztosít. Idősek Otthona + Időskorúak Gondozóháza ellátottainak száma 62 fő.
2007 január 1-től intézményünk a Kistérségi Többcélú Kistérségi Társulás fennhatósága alá került.

2007 augusztus 1-én a kiskőrösi idősek otthonához, mint székhelyhez Császártöltési idősek otthona, mint telephely csatlakozott.

Az intézmény új elnevezése: Kiskőrösi Többcélú Kistérségi Társulás Kiskőrösi és Császártöltési Idősek Otthona